Register Now

Login

Lost Password

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Add question

You must login to ask question .
Wyniki gali WLC2″ Bloody Revenge”

Wyniki gali WLC2″ Bloody Revenge”

21 października w hali GOSIR w Wiśniowej Górze odbyła się druga edycja gala WLC2 „Bloody Revenge”. Wieczór sportów walki w Wiśniowej Górze uprzyjemniała widzom piosenkarka Małgorzata Galera.
Impreza była objęta patronatem honorowym wójta Andrespola Pana Dariusza Kubusa. Gościem specjalnym gali był legendarny Gerard Gordeau 9 Dan Kyokushin – mistrz świata karate, jeden z pierwszy zawodników UFC, który szlaki w MMA przecierał już w 1993 roku. Na galę został również zaproszony Artur Więzowski 6 Dan Kyokushin prezydent PFIB. Organizatorem gali była federacja MMA: WLC- Warriors of Life Organization, Kamil Bazelak, Mateusz Bazelak, Grzegorz Prokop.

Walki w oktagonie sędziował zawodnik FEN- Fight Exclusive Night Łukasz Stanek. Sędziami punktowymi byli Paweł Gładysz, Bartłomiej Musiński i Dominik Olczak.
W pierwszej walce na gali WLC2 zmierzyli się doświadczony reprezentant Shark Top Team Łódź Piotr Walawski (4-2) i zawodnik Tytan Zamość Benjamin Sobowicz (0-2). W pierwszej sekundach walki Sobowicz zaimponował swoją dynamiczną stójką, na co jednak Piotr Walawski znalazł szybko receptę, przenosząc walkę do parteru i tam poddając zawodnika z Zamościa duszeniem zza pleców.
W drugim pojedynku gali, w formule amatorskiej K-1 Mateusz Olkiewicz pokonał na punkty (29-27) Macieja Tercjaka.
W kolejnej walce w formule Semi Pro MMA Piotr Sikorski przegrał z Michałem Szczepańskim, w drugiej rundzie przez duszenie zza pleców.
W zawodowej formule K-1 Adam Drosdek pokonał Patryka Andrzejewskiego przez TKO w 49 sekundzie pierwszej rundy.
Nie udał się debiut zawodowy w formule K-1 Radosława Kartasińskiego (0-1) z klub Quest Bogdanka, który przegrał przez kontuzję z Michałem Krajewskim (1-0) z Mazowiecko -Podlaskiego Klubu Karate.
W kolejnej walce w zawodowej formule MMA na gali WLC2 Kamil Bazelak (7-9) po kopnięciu w głowę i sprowadzeniu walki do parteru pokonał przez poddanie kluczem na rękę Piotra Zaborskiego (0-1) wywodzącego się z zapasów.
Walka w formule MMA Dawida Harasa (0-14) z Borysem Siłakowskim zakończyła się już po 14 sekundach ciosami w parterze.
Po raz kolejny dobrze zaprezentował się Wojciech „Akodo Buliński (12-2), który 115 kilogramowego Dariusa Petrauskasa (0-1) trafił już na początku walki kopnięciem na głowę, co wyraźnie wstrząsnęło Litwinem, który usiłował przenieść walkę do parteru. Tam jednak dominował Buliński, który przy zakładaniu dźwigni na bark połamał żebra swojemu rywalowi. „Akodo” zwyciężył przez kontuzję Petrauskasa w 42 sekundzie pierwszej rundy.
W dziewiątym pojedynku na gali WLC2 w walce o tytuł Mistrza Polski WLC w formule K-1 Sebastian Kartasiński szybko uporał się z Michałem Maliszewskim, zwyciężając w 1:57 minuty przez TKO. Zawodnik klubu Quest Bogdanka stał się zatem oficjalnym pretendentem do pasa mistrzowskiego WLC – Warriors of Life Championship, o który powalczy już w styczniu 2018 roku.
Kolejna walka z zawodowej formule K-1 musiała się podobać publiczności. Doświadczony Mateusz Bizacki z klubu Ronin Tychy starł się z debiutantem z Kamilem Wentladtem z Łodzi. Łodzianin pokazał niesamowite serce do walki i mimo ogromnego kryzysu, będąc kilkakrotnie liczony, dotrwał niemal do końca drugiej rundy, przez cały czas skutecznie odgryzając się swojemu przeciwnikowi. Mateusz Bizacki wygrał przez TKO w 2:38 minucie drugiej rundy.
Jedenasta walka na WLC2 w formule MMA była ogromnie emocjonująca. Radosław Kostrubiec z Zamościa (0-2) zmierzył się z bokserem Sławomirem Sałkiem (1-0) z Tych. W walce dominował Kostrubiec, który skutecznie okopywał low- kickami i kopnięciami okrężnymi swojego rywala. Zawodnicy się szczędzili sobie też wymian bokserskich. Pomimo wyraźnego zwycięstwa w pierwszej rundzie, Radosław Kostrubiec nie wyszedł z narożnika do kolejnej rundy. Zwyciężył przez TKO Sławomir Sałek.
Na gali odbyła się też zawodowa walka karate o tytuł Mistrza Polski Pro Karate, w której Mistrz Świata Kyokushin Cem Senol pokonał Huberta Ziółka przez TKO w 1:29 drugiej rundy.
W walce wieczoru w formule MMA zmierzyli się amatorski mistrz MMA Adrian Bober (1-1) reprezentujący klub MMAtadores i Marian Strus (2-1) z Tytan Zamość. Pierwsza runda według sędziów była wyrównana, chociaż naszym zdaniem lekko przeważał w niej Bober. W drugiej rundzie jednak zawodnik MMAtadores oddał plecy, co bezlitośnie wykorzystał Strus, skutecznie obijając swojego rywala, a potem kończąc go duszeniem zza pleców. Była to najbardziej ekscytujący pojedynek na tej gali, a Marian Strus otrzymał statuetkę za walkę wieczoru z rąk Rafała Borowskiego.
W styczniu 2018 roku odbędzie się kolejna edycja Warriors of Life Championship – WLC3, podczas której o pas mistrzowski w formule K-1 powalczy Sebastian Kartasiński.

Wyniki szczegółowe:
1.MMA Pro:
Piotr Walawski pok. Benjamin Sobowicz – przez duszenie za pleców, 1 runda, 1:28
2.Semi Pro K-1:
Mateusz Olkiewicz pok.Maciej Tercjak – jednogłośnie na punkty (29-27)
3.Semi Pro MMA:
Michał Szczepański pok.Piotr Sikorski – przez duszenie za pleców, 2 runda, 0:16
4.K-1 Pro:
Adam Drosdek pok.Patryk Andrzejewski – przez TKO, 1 runda, 0:49
5.K-1 Pro:
Michał Krajewski pok.Radosław Kartasiński – przez TKO (rozcięcie głowy), 1 runda, 0:25
6.MMA Pro:
Kamil Bazelak pok.Piotr Zaborski – przez poddanie (americana), 1 runda, 0:36
7.MMA Pro:
Borys Siłakowski pok.Dawid Haras – przez TKO (ciosy), 1 runda, 0:14
8.MMA Pro:
Wojciech Buliński pok.Darius Petrauskas – przez kontuzja, 1 runda, 0:42
9.K-1 Pro o tytuł Mistrza Polski WLC:
Sebastian Kartasiński pok. Michał Maliszewski – przez TKO, 1 runda, 1:57
10.K-1 Pro:
Mateusz Bizacki pok.Kamil Wentladt – przez TKO, 2 runda, 2:38
11.MMA Pro:
Sławomir Sałek pok.Radosław Kostrubiec – przez TKO( poddanie przez narożnik), 2 runda
12.PRO Karate Open:
Cem Senol pok.Hubert Ziółek – przez TKO, 2 runda, 1:13
13.Main Event MMA Pro:
Marian Strus pok.Adrian Bober – przez poddanie (duszenie za pleców), 2 runda, 2:48

About wolcadmin

Leave a reply